Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır: 

Sadece anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile iade alınmaktadır, farklı bir kargo ile gelen iadeler kabul edilmemektedir.


İADE SÜRESİ : 

Hasarlı ve arızalı ürünler (Defolu), teslimat tarihinden sonra ilk 14 gün içerisinde (Whatsapp hattımıza, kumaşın kusurunu veya defosunun resimleriyle beraber detaylı bir şekilde gönderiniz) benimol.com.tr 'nin çalıştığı kargo şirketleri (Yurtiçi Kargo) tarafından elimize geçtiği taktirde kargo ücreti benimol.com.tr tarafından karşılanacaktır. Aksi takdirde kargo gidiş geliş ücreti müşterimize aittir.

Kumaşlar size özel kesildiği için defolu hariç iade kabul edilmemektedir.

İADE ŞARTLARI : 
İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.

 

  • Ürünün faturası, 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir (Yıkadığınız veya kumaşı kestiğiniz takdirde iade imkanı sona ermiş bulunuyor) benimol.com.tr 'nin bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

 

  • Ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
  • benimol.com.tr 'ye gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1- 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır. 


İADE SÜRECİ : 


Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi iletişim alanındaki iletişim formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte ürünü neden iade ettiğiniz belirten imzalı yazıyı tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Kargo ile yapılan gönderilerin ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

Ürünlerin İadesinde;

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, kullanılmış,denenmiş veya tekrar satılmayacak derece'de tahrip edilmiş ve size özel kesilmiş vs ), tek kullanımlık ürünler iadesi mümkün değildir. Hasarlı ve değişecek ürünler
 
benimol.com.tr 'ye ulaştıktan sonra 3 (üç ) iş günü içerisinde işleme alınırlar. 

Teslimattan Kaynaklanan Problemler;

Zarar görmüş paket durumunda yapılması gerekenleri aşağıda bulabilirsiniz. 

- Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo firması yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. 
- Eğer kargo firması yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. 
- Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. 
- Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda 
benimol.com.tr 'ye bildirilmelidir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı